Oasis - světelná terapiE (chromoterapie)

Unikátní prostředí doplněné o světelnou terapii (chromoterapie) ve vířivce a příjemnou relaxační hudbu působí blahodárně na psychiku, má rekondiční a rehabilitační účinky, působí preventivně a zlepšuje celkovou kondici dospělých i dětí.

A jak terapie probíhá?

Při příjemné relaxační hudbě (šum moře, větru, zpěv ptáků), která napomáhá celkovému uvolnění a relaxaci. Účinek je doplněn systémem chromoterapie (světelné terapie), která má kladný vliv na celkovou dobrou kondici organizmu. použití teplých barevných odstínů (žluté, oranžové a červené) působí povzbudivé a naplňuje Vás novou energií. Studené Barvy (fialová, světle modrá indigo) uklidňují smysly a zlepšují náladu.

Chromoterapie aneb když barvy léčí

Barvy jsou všude kolem nás. Stále nás ovlivňují a mnohdy nám mohou i pomoci. Proč si jich tedy neužívat? Co byste řekli na modrou koupel? Hýčkat barvami se však můžete každý den. Vlivu barev na lidskou psychiku si všimli již naši dávní předkové ve starém Římě či Egyptě. V dnešní době se z chromoterapie stává oblíbená relaxační metoda. Je nenáročná a příjemná.

Léčit světlem a barvami
Barvy působí na nálady člověka, na jeho vnímání teploty a času i schopnost soustředit se. V podstatě na celou lidskou psychiku. A protože je s psychikou spojena i somatická, tedy tělesná stránka člověka, lze podle zastánců této relaxační metody ovlivňovat i některé fyzické faktory. Stále častěji se barev například užívá k vyvolání žádoucích reakcí v psychiatrických léčebnách, nemocničních odděleních pro zotavování pacientů, vězeňských celách a pracovních prostorách.

Do vířívého bazénu k masáži!
Pro využití barev k relaxaci je velice vhodný vířivý bazén. Společně s hydromasáží tak uvolníte celé své tělo. Hydromasážní bazény s chromoterapií většinou využívají čtyř základních barev: červené, žluté, zelené a modré, ale některé mají kompletní škálu barev. Žádoucích účinků je pak dosahováno jejich kombinací, prolínáním i změnami. Světla jsou umístěna pod vodou. Rozsvěcují se a zhasínají podle vámi zvoleného programu.

Kterou barvu na kterou náladu?

Zelená

Zelená odjakživa evokuje přírodu a její klid. Zelená vás uvede do skvělé duševní pohody, sníží vám krevní tlak a pomůže lépe usínat při nespavosti.

Žlutá

Pokud chcete povzbudit, využijte žluté barvy. Žlutá odráží velké množství světla a burcuje tak nejen oko, ale i mysl. Dodá vám energii i pozitivní naladění. Boj s melancholií a mrzutostí tak bude mnohem jednodušší.

Červená

Také červená vás osvěží a rozproudí krev. Měla by pomoci při dýchacích a revmatických obtížích, onemocněních kůže, astmatu. Urychluje rovněž látkovou výměnu.

Modrá

Modrou oceníte, když se potřebujete uklidnit a zkoncentrovat. Navíc modrá podpoří vaši kreativitu a zároveň je podle některých pomocníkem v boji s celulitidou či nadbytečnými kily. Modrá utlumuje chuť k jídlu, tiší bolest, uklidňuje a chladí.

Oranžová

Oranžová je jednoznačně veselá barva působící proti depresi, smutku a pesimismu. Pomáhá při křečích, zácpě a slabosti ledvin.

Jak ale organismus reaguje na barvu, závisí především na následujících okolnostech: na intenzitě barvy, na momentální náladě a do jisté míry také na pohlaví.

 

Web společnosti Beck Box Club Praha s.r.o. využívá tzv. cookies, které slouží k přizpůsobení obsahu webu, k analýze funkčnosti a ke zkvalitnění služeb pro uživatele. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich využitím.