Tepidárium a Osmanská parní lázeň

Tepidarium je typ suché regenerační lázně, provozované při teplotě 38-45°C. Tepidaria využívají sálavého tepla, které přechází do těl ze sedacích ploch a stěn. Toto sálavé teplo je doplněno o teplo, přiváděné do prostoru lázně ohřátým vzduchem obohaceným o vonné esence. Tepidarium je vybaveno světelnou terapií, při které dochází k pozvolné změně barevného spektra, což přispívá k úplnému uvolnění a relaxaci těla i mysli.

Osmanská parní lázeň je provozována při teplotě 42-44°C a 100% vlhkosti vzduchu. Do lázně je přiváděna pára obohacená o vonné esence. Lázeň blahodárně působí na horní cesty dýchací, nervovou soustavu a psychiku člověka. Při pobytu v lázni dochází k úplnému prohřátí organismu a kompletnímu uvolnění a relaxaci těla i mysli.

Doporučená doba pobytu v těchto lázních činí 15-20 minut. Po ukončení prohřívání je vhodné ochlazení organismu v relaxační sprše či ochlazovacím bazénku. Následně je doporučena relaxace v odpočívárně po dobu minimálně 30 minut. Po odpočinku je možné lázeň a následnou relaxaci opakovat. Doporučují se však maximálně tři cykly.

 

Web společnosti Beck Box Club Praha s.r.o. využívá tzv. cookies, které slouží k přizpůsobení obsahu webu, k analýze funkčnosti a ke zkvalitnění služeb pro uživatele. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich využitím.