Instruktoři pILATES NA REFORMERECH

Martin Nehasil

Martin NehasilVystudoval jsem taneční konzervatoř Jaroslava Ježka a tanci jsme se věnoval několik let i profesionálně. Již desítky let patřím mezi přední instruktory fitness a aerobiku v ČR a vyzkoušel jsem toho opravdu hodně. Nejvíce mě baví fitness, jóga a pilates. Neustále se vzdělávám a připravuji se na vedení lekcí a profesionální trenérství s individuálním přístupem ke klientům.

Vedu oblíbené skupinové a individuální lekce Pilates na strojích Reformer s využitím podložek a dalších pomůcek jako je bosu, roller, rehabilitační míč. Samozřejmostí je pro mě zdravý životní styl. S klienty se zaměřuji na správný funkční trénink, balanční a posilovací lekce se zaměřením na strečink. Pomáhám odstraňovat špatné držení těla, veškeré svalové dysbalance těla a následky nesprávného životního stylu.

Pilates mě provází celým mým životem. Jako vášnivý maratonec a golfista jsem nejednou ocenil účinky cvičení pilates přímo na svém těle.

Kontakt: mnehasil@fitnessbbc.cz

ROZVRH LEKCÍ

 

 

Lucie Beňová

Lucie BeňováO cvičení metodou pilates jsem se poprvé dozvěděla z televize někdy v roce 2004. Už tehdy mne tento typ cvičení intuitivně oslovil, a tak jsem začala navštěvovat hodiny pilates pro veřejnost u paní Renaty Sabuqui. Pohyb jsem měla ráda od mala, ať už tanec, tenis, lyže, aerobik. Nakonec jsem se rozhodla touto formou cvičení živit profesionálně. V roce 2007 jsem se začala vzdělávat u několika škol pilates v ČR. V té době jsem ještě pracovala v obchodní sféře, ale jak šel čas, pilates mi přirostl k srdci natolik, že se stal i mojí hlavní pracovní aktivitou. Pilates je spojení těla a mysli, je to cvičení, které velmi pozitivně ovlivní život každého, kdo u cvičení setrvá dlouhodobě, a to nejen po fyzické stránce, ale má efekt i na psychiku člověka. Zlepšuje koncentraci, koordinaci, toto cvičení je schopno naladit duševní pochodu.
Na svých hodinách spojuji rehabilitační prvky s cviky silovými. Stoprocentní koncentrace sama na sebe ovlivňuje právě to, jak cvičení naše tělo ovlivní. Od začátku jsem byla zaškolena s povědomím toho, že je třeba respektovat zdravotní stav každého klienta individuálně. Není možné, aby „všichni dělali všechno naprosto stejně“. Každé tělo je jiné, má třeba i zdravotní omezení, a to je třeba respektovat. Pokročilost klientů je také různá, proto je nutné přizpůsobit hodinu všem. Je třeba, aby klient tělo protáhl, ale zároveň kladu důraz na formování postavy, protože právě toto klientky v největší míře požadují. Důraz při hodinách klademe na správné dýchání - technika bráničního dýchání, CORE, plynulost pohybů, koncentrace, izolování cvičící části těla, a v neposlední řadě rutina, tedy vývoj. Je třeba klienty podpořit právě povědomím o tom, že začátky jsou těžší, ale časem se tělo mění a vývoj/rutina zajistí to, že pilates můžeme pak cvičit i v náročnějších podobách. Co je ale nejdůležitější, je šetrnost cvičení pro tělo, hlavně páteř. A to je myšlenka, kterou se snažím předávat dál…

ROZVRH LEKCÍ

 

 

KATKA VYMAZALOVÁ

Katka VymazalováPohybové aktivity všeho druhu mě baví už od malička. V roce 2002 jsem se začala věnovat orientálnímu tanci, který jsem zanedlouho začala vyučovat. K tancím jsem postupně přidávala další sporty, jejichž znalosti jsem si prohlubovala na kurzech a seminářích. Jsem certifikovanou lektorkou SM systému, flexi barů a dalších aktivit, avšak nejvíc mi k srdci přirostlo cvičení PILATES, s nímž jsem se seznámila v roce 2007.

Metoda PILATES vznikla původně jako rehabilitační cvičení, a tak se k němu snažím přistupovat i já. Každý člověk je originál, přicházejí ke mně klienti, jejichž fyzická kondice je ovlivněna sedavým zaměstnáním, ale třeba i úrazy, čemuž se snažím lekce přizpůsobovat. Sama vím, jak je nepříjemné se jen celou hodinu marně trefovat do pohybů, které předvádí cvičitelka u zrcadla, proto jsou moji klienti už zvyklí, že mezi nimi procházím a případně upravuji držení těla či ukazuji modifikace cviků. Každou lekci sestavuji tak, abychom procvičili všechny svalové partie a svaly hlubokého svalového systému, ale důraz kladu i na správné dýchání a protažení. Jsem ráda, když moji klienti odcházejí z hodin PILATES nejen zpocení, ale především zrelaxovaní a v dobré náladě.

ROZVRH LEKCÍ

 

Výběr z poukazů e-shopu 

Vstoupit do e-shopu

Web společnosti Beck Box Club Praha s.r.o. využívá tzv. cookies, které slouží k přizpůsobení obsahu webu, k analýze funkčnosti a ke zkvalitnění služeb pro uživatele. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich využitím.