Sauna

Prohřátí v sauně nad normální tělesnou teplotu je nejen příjemný odpočinek. Zatímco se vyhříváte, tak se Váš organismus regeneruje a celý proces se změnou teplot má příznivý vliv na Vaše zdraví. Potit se doma pod duchnou - to už je pozdě. Sauna má totiž především preventivní účinek, protože se Vaše tělo při saunování detoxikuje a ničí se v něm zároveň choroboplodné bakterie a viry, čímž si tak zvyšujete jeho odolnost proti virózám a nachlazení. A nejen to. Víte, že saunování působí příznivě také na nervovou soustavu, tlumí migrénu a nervozitu, tísnivé pocity či nespavost? Přijďte a vyzkoušejte jeho blahodárné účinky!

Venkovní sauna

Slovo sauna je finského původu a označuje malé stavení, které se vytápí a používá jako ohřívárna. Venkovní sauny coby malé sruby byly rozšířené hlavně na finském venkově. Abyste zažili ten slastný pocit saunování v dřevěné klasické venkovní sauně, nemusíte odcestovat do Finska, můžete popojet třeba jen pár stanic metrem, kousek autobusem a už si můžete dobíjet baterie a regenerovat svůj imunitní systém.

 

Saunu najdete v klubech BBC Fitness:

VIVO! HostivařCentrum ChodovNám. Na StrážiVršovická

TEPIDÁRIUM A OSMANSKÁ PARNÍ LÁZEŇ

Tepidarium je typ suché regenerační lázně, provozované při teplotě 38-45°C. Tepidaria využívají sálavého tepla, které přechází do těl ze sedacích ploch a stěn. Toto sálavé teplo je doplněno o teplo, přiváděné do prostoru lázně ohřátým vzduchem obohaceným o vonné esence. Tepidarium je vybaveno světelnou terapií, při které dochází k pozvolné změně barevného spektra, což přispívá k úplnému uvolnění a relaxaci těla i mysli.

Osmanská parní lázeň je provozována při teplotě 42-44°C a 100% vlhkosti vzduchu. Do lázně je přiváděna pára obohacená o vonné esence. Lázeň blahodárně působí na horní cesty dýchací, nervovou soustavu a psychiku člověka. Při pobytu v lázni dochází k úplnému prohřátí organismu a kompletnímu uvolnění a relaxaci těla i mysli.

Doporučená doba pobytu v těchto lázních činí 15-20 minut. Po ukončení prohřívání je vhodné ochlazení organismu v relaxační sprše či ochlazovacím bazénku. Následně je doporučena relaxace v odpočívárně po dobu minimálně 30 minut. Po odpočinku je možné lázeň a následnou relaxaci opakovat. Doporučují se však maximálně tři cykly.

 

Tepidárium a osmanskou parní lázeň najdete v klubu BBC Fitness:

VIVO! Hostivař

 

Web společnosti Beck Box Club Praha s.r.o. využívá tzv. cookies, které slouží k přizpůsobení obsahu webu, k analýze funkčnosti a ke zkvalitnění služeb pro uživatele. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich využitím.